psikologji.net
Qershor 22, 2017, 09:39:50 MD *
Miresevini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalekalimin dhe kohen e identifikimit
Njoftime: Lexoni materiale të ndryshme në: Psikologji - Gjithçka nga www.Psikologji.net <> Për të pasur të drejta dhe akses të plotë në të gjithë forumin, ju duhet të regjistroheni së pari. Për t'u regjistruar klikoni këtu: Regjistrohuni. Për çdo problem mund të na kontaktoni në: eldi@psikologji.net
 
  Kreu Forum Ndihme Kerko Kalendari Shop Identifkohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1]   Shko Poshte
  Printo  
Autor Teme: Nje faqe nga ditari im....  (Lexuar 22962 here)
0 Anetare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.
sweety
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 354
2786.00 Kredite

View Inventory
Send Money to sweety


Shiko Profilin
« : Tetor 28, 2008, 09:16:29 PD »

Nje faqe nga ditari im...ketu mund te pershkruani ndjesi te vecanta te dites tuaj...(ne formen e nje faqeje ditari)...
Identifikuar

Njeriu qe njeh cmimin e gjithckaje nuk njeh vleren e asgjeje....
sweety
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 354
2786.00 Kredite

View Inventory
Send Money to sweety


Shiko Profilin
« Pergjigje #1 : N?ntor 17, 2008, 11:31:01 PD »

Fillim jave,tashme jam vetem...vetem por ne nje ambjent ku ka shume persona.
Ka shume persona?Huh? E cfare dua te them me kete,as vete nuk e di.
Sepse ne fakt jam koshiente qe une ndihem mire ne cdo moment ne varesi te gjendjes time shpirterore edhe jo personave qe kam afer...Epo ku i dihet,njeriu mund te ndryshoje.Isha ne shkolle,tashme jam home(ne fakt duhet te ndihesha e relaxuar,por nuk e di perse ndihem e perhumbur,e perhumbur ne nje det memoriesh qe nuk po i gjej as fillimin,e jo te prentendosh fundin).Dita sot kaloi i qete,pa emocione te vecanta,pa rrahje zemrash te shumta,nga frika ne shkolle apo per motive te ndryshme.Ne fakt nje dite e qete,ne krahasim me fundjaven e mbingarkuar,edhe me ate dhimbjen e kokes te padurueshme...Pfff,se kuptoj perse vetem mua me dhemb koka ne rrethin tim shoqeror.Ka caste qe mendoj qe keto gjera te bejne te vecante,valle te te beje dicka e tille vertet te vecante?Nuk besoj keshtu,nejse tani eshte pasdite.Po mendoj se cfare mund te bej dicka interesante brenda ketyre oreve,jo per gje por nje kafe nuk me duket interesante tani....Hmmm po iken edhe e Hena,nuk dua te largohet por teksa po shoh erresiren jashte dritares time po bindem gjithnje e me shume qe kjo dite po largohet....Sa keq,nje dite me pak,nje dite e shkuar kot....
Identifikuar

Njeriu qe njeh cmimin e gjithckaje nuk njeh vleren e asgjeje....
J@mes
The World Is Yours
Administrator
Qytetar/e Nderi
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2805
7513.00 Kredite

View Inventory
Send Money to J@mes


Shiko Profilin WWW
« Pergjigje #2 : N?ntor 17, 2008, 12:09:16 MD »

Nje fundjave tjeter shkoi. E sot nje dite e re filloi.
Fillim jave ne Tirane, zhurme dhe kaos anembane.
Nje kafe ne mengjes dhe filloj rutinen e dites perseri.
Nganjehere dita iken pa e kuptuar, por sot ishte e merzitshme dhe e turbulluar.
Dita ja le vendin nates shume shpejt dhe ndonjehere kur nuk kap ritmin, papritur, e gjen veten te mbuluar nga erresira.

Erresira ka mbuluar Tiranen time.
Iku dhe nje dite nga jeta ime.
Iku ashtu sikunder erdhi.
Pa lene gjurme e kujtime.

Identifikuar


sweety
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 354
2786.00 Kredite

View Inventory
Send Money to sweety


Shiko Profilin
« Pergjigje #3 : N?ntor 20, 2008, 12:54:56 MD »

Nje dite me pak ne jeten time...
Nje dite qe edhe pse jo e vencante la ne memorie mendime
Ne fakt e kenaqur nga vetja sot jam ndjere...
Jo per arsyen se kam bere dicka me vlere....

Ne shkolle si gjithmone kam qene...
Dicka e vecante mbrese nuk me ka lene...
Nje kafe me shoqerine...
Qe me bejne te ndihem shume e vlefshme kur mendoj per miqesine...

Me pare isha duke menduar
Valle te kete perfunduar....
Do pyesni ju cfare...
Dicka qe shume vlere per mua ka marre....
Identifikuar

Njeriu qe njeh cmimin e gjithckaje nuk njeh vleren e asgjeje....
Marijuana85
Global Moderator
Anëtar i respektuar
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 317
1856.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Marijuana85


Shiko Profilin
« Pergjigje #4 : Shkurt 03, 2009, 05:17:51 MD »

Urimet e mia sweety, postimi i fundit ishte shume i bukur Smiley vazhdo ashtu poeteshe Shkel syrin
Dote ju sjelli nje pjese te ditarit nje here tjeter ...
IdentifikuarI can fly
But I want his wings
I can shine even in the darkness
But I crave the light that he brings
Revel in the songs that he sings
My angel Gabriel ...
sweety
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 354
2786.00 Kredite

View Inventory
Send Money to sweety


Shiko Profilin
« Pergjigje #5 : Shkurt 08, 2009, 08:20:57 PD »

Marijuana faleminderit e dashur,me quajte edhe poete....Ah sikur te ishte vertet ashtu:)

Kemi hyre ne muajin shkurt,e konsideroja nje muaj si gjithe te tjeret por nuk thone kot qe ka momente qe vete situatat te imponojne edhe mendime dhe kendveshtrime.Ja,tani jemi ne sezon,shume pune,lodhje,mund edhe ta mendosh per dicka qe ndoshta nuk do te dije te vleresohet nga dikush tjeter.Ka momente qe ndihem e pafuqishme,e pafuqishme per tu perballur me asgje madje edhe me detajet me te vogla.Ndihem shume e lodhur edhe nese do kisha mundesine do te largohesha diku,diku ku te meditoja....

                       Nuk e di perse,por e merzitur jam
                       Ndonese per kete arsye te forta nuk kam
                       Per sezonin une tani po mendoj
                       Per rezultatet pozitive qe aq shume i deshiroj
   
                       Perpara pak ditesh ne nje bisede
                       E konsideroja gjithcka shume te lehte
                       Por pas te premtes nuk ndihem njesoje
                       Tani realiteti me duket thjesht nje loje

                       Nje loje qe kerkon shume dinakeri
                       Nje loje qe nje moment te qete sme le te rri
                       Nuk e di kur do perfundoje
                       Ndoshta vetem atehere do ndjej qe gjithcka do kaloje

                       Ne jete ka shume momenta te veshtira
                       Ka gjera qe ne kete bote nuk kane cmime te lira
                       Por ja qe ne nuk jemi askush per te ndryshuar kete realitet
                       Kjo ndoshta eshte arsyeja qe ne caste te caktuara ndihemi si "Persona te shkrete"....
Identifikuar

Njeriu qe njeh cmimin e gjithckaje nuk njeh vleren e asgjeje....
J@mes
The World Is Yours
Administrator
Qytetar/e Nderi
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2805
7513.00 Kredite

View Inventory
Send Money to J@mes


Shiko Profilin WWW
« Pergjigje #6 : Shkurt 08, 2009, 08:32:48 PD »

Forca sweety. Duhet te çlirosh mendjen dhe te fokusohesh ne qellimin tend. Vleresimi i aftesive te tua shpeshhere nuk eshte i barazvlefshem me notat. Ajo qe dua te them eshte se notat nuk tregojne nivelin e inteligjences apo aftesive tona.

Ti perpiqu te japesh maksimumin por njekohesisht mos i fut mendime stresante dhe te panevojshme vetes.

Suksese!
Identifikuar


sweety
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 354
2786.00 Kredite

View Inventory
Send Money to sweety


Shiko Profilin
« Pergjigje #7 : Shkurt 08, 2009, 08:38:44 PD »

James,te falenderoj perzemersisht per fjalet e tua!
Por e ke paraysh,nota sikur eshte shume stimuluese ne vazhdimesine tende.Nderkohe kur e di qe je e afte,perpiqesh shume per te trguar maksimumin tend dhe dicka e tille nuk te vleresohet ndihesh paksa keq ndonese mund te jesh e bindur per aftesite e tua. Nuk eshte problemi nese stresohesh apo jo,sepse asnjehere nuk e lejoj veten te arrij ne ate pike ndonese ka momente qe vertet trishtohem kur gjerat me dalin jashte kontrollit edhe rezultatit qe kisha parashikuar.

Gjitthsesi jam dakort me ty ne faktin qe jo gjithmone nota shpalos aftesine e vertete individuale edhe inteligjencen personale!
Identifikuar

Njeriu qe njeh cmimin e gjithckaje nuk njeh vleren e asgjeje....
Durrsake
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 322
2602.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Durrsake


Shiko Profilin
« Pergjigje #8 : Shkurt 18, 2009, 04:51:00 PD »

Me pelqen tema Smiley
Identifikuar

Give me your night,
And I will show you my passion,
Give me your lust,
And I will drink you dry,
Give me your dreams,
And I will show you a lover,
Give me your heart,
and I will hold you close,
And I will love you till the day I die.
Gresa Pirana
Global Moderator
Qytetar/e Nderi
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3038
9576.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Gresa Pirana

Juriste, Gazetare, Poete


Shiko Profilin
« Pergjigje #9 : Qershor 26, 2009, 08:37:45 PD »

Urime per iniciativen..
Identifikuar

Alpina
Fillestar/e
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 24
198.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Alpina


Shiko Profilin
« Pergjigje #10 : Shkurt 18, 2010, 04:21:12 PD »

Temë shumë e bukur
Më nxiti të vargëzoj një ngjarje që i ndodhi një mikut tim në internet. Me pak fjalë dua të përcjell ankthin e pafund që përjetoi miku im, në momentin kur "dikush" i përdori krijimet e tij si të vetat, dhe fitoi një status "poeti" të cilin nuk e meritonte aspak. Përveç të tjerash, edhe emrin artistik që miku im ka. Situata ndërlikohet kur fillojnë hetimet dhe gjyqet, deri në rikthimin tek pronari i të gjitha shkrimeve të "vjedhura".

Ja dhe vargëzimi im i titulluar "Hajdutë":

Hajdutë!
Ju lutem
të gjithë kategorive
të ndryshme të vjedhësve.
Nuk jeni vjedhës të kohës
mos shpresoni!

Ju spekulloni vërtetë qëllimet e mira të të tjerëve.
Ka edhe vjedhës ndjenjash
(komuniteti i tyre është i plotë..).
Hajdutë software.
Hajdutë idesh.
Hajdutët e gjithçkaje.
Hajdutët e miqve.
Hajdutët e dashurisë.
Dhe hajdutë që rrëmbejnë "lojrat" e jetës,
të gjitha..

Unë kurrë nuk kam vjedhur asgjë në jetën time
Megjithatë,
një fakt i ditëve të fundit që ka ndodhur..
një mik i komunitetit
më bëri të mendoj shumë tashmë.
Ai provoi të njëjtën histori
që mua më ka ndodhur, trishtueshëm..
(koeçidencë me të njëjtin person si unë, një ‘grua’):
zonjusha papritur një thikë prapa i nguli ..

Kjo "ëngjëllore" duhet të dijë se nuk harroj.
Kohë pas kohe ..
Peshoj,
të zbuloj ndonjë gjë rreth vetes që e lë hapur
ku hajduti të mos gjejë terren
provoni përsëri
konfirmoni sinqeritetit të atyre që keni përballë
sepse ju keni rrezikun aty ku nuk e prisni
personaliteti dhe dinjiteti i tjetrit nuk shkelet.

Ju përshëndes
Alpina
Identifikuar

Hapi sytë para se të lindë dielli
e puthe ajrin e freskët çdo mëngjes.
Ngadalë ec drejt horizontit pa re,
shikoje atë në ikjen e gjatë të ditës,
vrapo pafund deri sa nata të veshë mantelin e Hënës ….
… dhe ndiq, ndiq puhizen.  Ajo sjell pranverë!
J@mes
The World Is Yours
Administrator
Qytetar/e Nderi
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 2805
7513.00 Kredite

View Inventory
Send Money to J@mes


Shiko Profilin WWW
« Pergjigje #11 : Shkurt 18, 2010, 05:55:47 PD »

Nje fenomen ky qe ndodh rendom, e sot per hajdutet eshte krijuar nje rruge tejet e lehte mashtrimi, vjedhje e te drejtes se autorit, etj. Ky eshte interneti dhe nje pjese e anes se erret te tij.
Identifikuar


Faqe: [1]   Shko Lart
  Printo  
 
Shko te:  

SimplePortal Classic 2.0.5
Mundeshuar nga MySQL Mundesuar nga PHP psikologji.net | Mundesuar nga SMF 1.1.8.
© 2005, Simple Machines LLC. Te Gjitha Te Drejtat Te Rezervuara.
XHTML 1.0! CSS!
Faqja u krijua ne 0.088 sekonda me 21 veprime.