psikologji.net
Korrik 22, 2017, 02:47:14 MD *
Miresevini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalekalimin dhe kohen e identifikimit
Njoftime: Lexoni materiale të ndryshme në: Psikologji - Gjithçka nga www.Psikologji.net <> Për të pasur të drejta dhe akses të plotë në të gjithë forumin, ju duhet të regjistroheni së pari. Për t'u regjistruar klikoni këtu: Regjistrohuni. Për çdo problem mund të na kontaktoni në: eldi@psikologji.net
 
  Kreu Forum Ndihme Kerko Kalendari Shop Identifkohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1]   Shko Poshte
  Printo  
Autor Teme: Seksi dhe shtatezania  (Lexuar 12693 here)
0 Anetare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.
Ergesta
Global Moderator
Anëtar i respektuar
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 315
558.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Ergesta


Shiko Profilin
« : Shtator 04, 2009, 04:31:40 PD »

Demton femijen seksi gjate shtatezanis?

Frika per t`i bere keq femijes
Midis frikave te ndryshme qendron edhe ajo qe mund t`i besh keq femijes.
Rreth 70% e meshkujve qe nuk bejne dashuri me femren e tyre shtatzene e kane kete frike. 
Asnje panik fetusi eshte i mbrojtur nga mbeshtjellja e tij e cila e izolon ate nga bota e jashtme. Ky leng funksionon si nje amortizator: femija ndjek levizjet, por nuk mund te jete i perfshire gjate raportit, pavaresisht nga pozicioni seksual qe do te marrin prinderit gjate kryerjes se marrdhenies. Per sa i perket mikrobeve ato nuk kane mundesi te hyjne tek femija.

 -Nuk ka rrezik qe penisi te shpoje mbeshtjellesen e femijes, ose qe te preke femijen, edhe ne rastet e nje penetrimi te thelle. Sepse vagina dhe mitra jane te ndara: jane rreth 4 - 5 cm midis fundit te vagines dhe kokes se femijes. Nese shtatzanite jane normale, nuk ka asnje rrezik qe raporti seksual te shkaktoje nje lindje premature.
 
Cfare ndjen femija?
Femija nuk ndjen asgje dhe nuk mund te jete spektator i kesaj marrdhenieje! Atij mund t`i transmetohet mireqenia dhe kenaqesia e te emes, sidomos pergjate orgazmes. Femija eshte pikerisht si ne nje hidromasazh, i cili eshte vertete i kenaqshem.
 
Tre mujori i pare
 
Gjate tremujorit te pare, nga pikpamja seksuale, ndjesite jane pak te zbehura. Ne kete periudhe kemi te tjera gjera ne koken tone dhe nuk jemi shume disponibel edhe fizikisht, sepse ne kete faze trupi peson nje sere transformimesh qe jane nen influencen e hormoneve.

Efektet sekondare
Me pare jane te vjellat dhe lodhja. Por edhe  djegja e stomakut, thatesia vaginale etj... Ne se ne kete faze te shtatzanise raportet seksuale jane te rralla, '80% e rasteve jane rezultat i lodhjes se femrave dhe renia e deshires se tyre seksuale.

Edhe kur marrdhenia realizohet, gjakderdhjet qe mund te shkaktohen nga eksitimi ne kete faze e bejne te mos jete i pelqyeshem per te dyja palet. Penetrimi mund te jete i dhimbshem, duke qene se muret e vagines modifikohen dhe pesojne ndryshime. Ne kete faze ajo qe i pelqen partnerit eshte gjoksi qe fillon e rritet, por problemi eshte se shpesh ai dhemb! Kjo kerkon nje shpjegim taktik qe perkedhelejt mbi gjoks ne kete faze jane te dhimbshme.


Te dish te flasesh me partnerin
Ndani dyshime dhe dhimbje me partnerin tuaj dhe ne kete menyre ai do t`ju ndihmoje  te kaloni ne harmoni kete periudhe te veshire per ju.
 

Tre mujori i dyte

Nje oreks seksual qe shkon ne qiell
Me ne fund erdhi rikthimi ne piste! Periudha e veshtire kaloi. Ne kete faze fillojme te ndjejme qe femija leviz dhe se eshte mire, gje qe na e mundesojne ekografite. Kjo eshte faza me e lumtur e shtatzanise pasi te vjellat dhe perzierjet fillojne te zhduken duke i lene hapsire nje kenaqesie te pafund.

Ne kete periudhe vagina i rikthehet normalietit te saj dhe keshtu rikthehet deshira e humbur per te bere dashuri.
Bonus: orgazma arrihet me lehte dhe me shume intensitet, sepse zona gjenitale eshte ne forme te shkelqyer. Disa femra shtatzena zbulojne orgazmen qe nuk e kane provuar kurre gjate periudhes "normale"! 
 
Tre mujori i trete
 
Renie e vogel e intensitetit
Vlen ta themi qe ne fillim se tre mujori i trete i shtatzanise nuk eshte i nje intensiteti te larte seksual. Femija leviz me shume dhe lodhja behet me e dukshme. Nga pikpamja teknike raporti seksual eshte gjithnje i mundshem, por nuk behet komod per shkak te madhesise se barkut. Partneri duhet te jete i i kujdesshem qe te mos lendoje nenen me dhimbje te shkaktuara nga penetracioni.

Shkaqet
Nena e ardhshme pengohet dhe bezdiset nga nje trup i rende; Ajo ka dhimbje te shpines dhe te kembeve dhe nuk merr dot fryme lirisht. Dhe per te kompletuar te gjithe kete ajo e ndjen veten te shendoshe, te shemtuar dhe me pak te deshiruar nga partneri.  Ajo ka nevoje te degjoje t`i thone qe eshte ende terheqese dhe e bukur! 

Cfare mendon ai?

Shikimi dhe deshira e tij ndryshojne
Mashkulli mund te rezervoje nje deshire shume intense per partneren e tij, edhe pse ajo eshte shtatzene. Ajo i duket me e bukur, me e embel dhe me sensuale. Por shume here eshte e veshtire te adaptohet: pasi barku i fryre dhe trupi ne transformim e dekurajojne mashkullin ne vend qe ta eksitojne.

Te pershtasesh seksualitetin tend
Harroni pozicionin e misionerit i cili eshte aq komod per ju. Ky pozicion veshiresohet duke filluar qe ne tre mujorin e dyte. E vetmja mundesi qe keni eshte qe partneri juaj te mbeshtetet me duar.
Gjate marrdhenies tuaj me partnerin duhet te zgjidhni pozicione qe nuk ju lendojne dhe nuk ju provokojne dhimbje te shpines dhe sforcim. Nese penetrimi mund te rezultoje i dhimbshem, disa ledhatime mund te zbusin situaten. Dhe per ta mbyllur seksi oral dhe masturbimi jane shume te pershtatshme dhe efikase gjate shtatzanise.

Nga ikubinfo.
Identifikuar

Me Ruaj Kur Te me Gjesh, Qe Te Me Kesh Kur Te Me Duash.
Faqe: [1]   Shko Lart
  Printo  
 
Shko te:  

SimplePortal Classic 2.0.5
Mundeshuar nga MySQL Mundesuar nga PHP psikologji.net | Mundesuar nga SMF 1.1.8.
© 2005, Simple Machines LLC. Te Gjitha Te Drejtat Te Rezervuara.
XHTML 1.0! CSS!
Faqja u krijua ne 0.086 sekonda me 20 veprime.