psikologji.net
Korrik 22, 2017, 02:46:51 MD *
Miresevini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalekalimin dhe kohen e identifikimit
Njoftime: Lexoni materiale të ndryshme në: Psikologji - Gjithçka nga www.Psikologji.net <> Për të pasur të drejta dhe akses të plotë në të gjithë forumin, ju duhet të regjistroheni së pari. Për t'u regjistruar klikoni këtu: Regjistrohuni. Për çdo problem mund të na kontaktoni në: eldi@psikologji.net
 
  Kreu Forum Ndihme Kerko Kalendari Shop Identifkohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1] 2   Shko Poshte
  Printo  
Autor Teme: Thënie për jetën !  (Lexuar 46039 here)
0 Anetare dhe 2 Vizitore po shikojne kete teme.
Durrsake
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 322
2602.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Durrsake


Shiko Profilin
« : N?ntor 01, 2008, 11:12:10 PD »

Ndonjehere jeta ste jep ate qe meriton ,ndonjehere po ,ndonjehere te jep me shum nga c'ka ti imagjinon .......
« Ndryshimi I Fundit: N?ntor 01, 2008, 04:27:05 MD nga J@mes » Identifikuar

Give me your night,
And I will show you my passion,
Give me your lust,
And I will drink you dry,
Give me your dreams,
And I will show you a lover,
Give me your heart,
and I will hold you close,
And I will love you till the day I die.
sweety
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 354
2786.00 Kredite

View Inventory
Send Money to sweety


Shiko Profilin
« Pergjigje #1 : N?ntor 12, 2008, 09:28:20 PD »

Jeta eshte nje paranteze e gjate enigmatike,ndermjet lindjes ,agonise,trishtimit dhe fundit te ditur....
Identifikuar

Njeriu qe njeh cmimin e gjithckaje nuk njeh vleren e asgjeje....
Durrsake
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 322
2602.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Durrsake


Shiko Profilin
« Pergjigje #2 : Shkurt 20, 2009, 06:07:29 PD »

Work like you don't need the money, love like your heart has never been broken, and dance like no one is watching !!!
Identifikuar

Give me your night,
And I will show you my passion,
Give me your lust,
And I will drink you dry,
Give me your dreams,
And I will show you a lover,
Give me your heart,
and I will hold you close,
And I will love you till the day I die.
Durrsake
Anëtar i respektuar
****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 322
2602.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Durrsake


Shiko Profilin
« Pergjigje #3 : Shkurt 20, 2009, 06:08:31 PD »

love life, engage in it, give it all you've got. love it with a passion, because life truly does give back, many times over, what you put into it !!
Identifikuar

Give me your night,
And I will show you my passion,
Give me your lust,
And I will drink you dry,
Give me your dreams,
And I will show you a lover,
Give me your heart,
and I will hold you close,
And I will love you till the day I die.
Kavaljer
Global Moderator
Anëtar kryesor
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 186
624.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Kavaljer

Vip Fierak .... Kush me ka inat


Shiko Profilin
« Pergjigje #4 : Shkurt 20, 2009, 10:21:58 PD »

Te qenit i ndergjegjshem per te dashuruar dhe te ndierit i dashuruar i sjellin jetes nje pasuri qe nuk tia japi asgje tjeter. Oscar Wilde
Identifikuar
Kavaljer
Global Moderator
Anëtar kryesor
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 186
624.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Kavaljer

Vip Fierak .... Kush me ka inat


Shiko Profilin
« Pergjigje #5 : Shkurt 20, 2009, 10:27:33 PD »

Ne jete nuk ke asnjehere mundesi zgjedhjeje, zgjedhjet tona jane gjithmone te kuthezuara, pra jane pamundesi zgjedhjeje.
Identifikuar
stellina
Fillestar/e
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 43
356.00 Kredite

View Inventory
Send Money to stellina


Shiko Profilin
« Pergjigje #6 : Shkurt 24, 2009, 05:36:19 PD »

SHPESH E GJEJME VETEN DUKE I BERE PYETJEN...: CFARE DO BEJ NE KETE JETE?Huh?

POR KJO ESHTE PYETJA ME E GABUR E CILA NGATRRON GJITHE QENIET NJEREZORE....PROVO TE PYESESH VETEN : CFARE DO BEJE JETA ME NE???

JETA ESHTE NJE TREN FATI I TE CILIT ESHTE BINARI NEPER TE CILIN KALON....PA U NDALUR, PA DEVIJUAR POR DUKE SHKUAR DREJT E DERISA ARRIN FUNDIN....JETA ESHTE NJE UDHETIM QE KA PER DESITNACION VDEKJEN POR JEMI NE QE DREJTOJME KETE TREN DHE JEMI NE QE NUK DUHET TA LEJOJME TE PERMBYSET.....
« Ndryshimi I Fundit: Shkurt 24, 2009, 05:39:32 PD nga stellina » Identifikuar

Il BPM del cuore...ascoltala fratello.E la tua traccia personale.NN smettere ma di ballarci sopra.Avolte stagli dietro,altre volte avanti,ma nn smettere mai di sognare nuovi sogni....RADIO CAOS...ascolta il tuo cuore....
Gresa Pirana
Global Moderator
Qytetar/e Nderi
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3038
9576.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Gresa Pirana

Juriste, Gazetare, Poete


Shiko Profilin
« Pergjigje #7 : Maj 19, 2009, 05:00:29 MD »

Jeta eshte porsi nje vale e madhe detare qe te rremben me sfidat qe te sjell e jona eshte te kujdesemi mos te zhytemi ne te.
Identifikuar

Linda-gjk
Fillestar/e
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 2
16.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Linda-gjk

Shiko Profilin
« Pergjigje #8 : Maj 21, 2009, 08:22:23 PD »

Gëzoju jetës sate,pa e krahasuar atë me jetën e të tjerëve- M.de Condorcet
E rëndësishme është gjallëria e përjetshme,jo jeta e përjetshme- F.W.Nietzsche
Jeta është si zjarri:fillon me tymin,mbaron me hirin- proverb arab
Jeta është ajo që na ndodh derisa jemi të preokupuar me plane të tjera-A.de Melo
Jeta mund të kuptohet po të shikohet prapa,por duhet të jetohet duke shikuar përpara-S.Kierkegaard
Identifikuar
Gazi
Anëtar kryesor
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 155
1321.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Gazi

Shiko Profilin
« Pergjigje #9 : Maj 21, 2009, 08:46:43 PD »

a ka ndonje shqiptar te famshem qe ka thene dicka per jeten?
Identifikuar
nor@
Anëtar kryesor
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 211
1644.00 Kredite

View Inventory
Send Money to nor@

Shiko Profilin
« Pergjigje #10 : Dhjetor 12, 2009, 04:12:42 MD »

Jeta eshte nje zbrazeti,nje ecje pa qellim dhe pa drejtim!!!![color=red][/color]
Identifikuar
Gresa Pirana
Global Moderator
Qytetar/e Nderi
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3038
9576.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Gresa Pirana

Juriste, Gazetare, Poete


Shiko Profilin
« Pergjigje #11 : Dhjetor 12, 2009, 05:42:14 MD »

Thenie e mire nor@ ne veshtrim, ama po te kishte jeten dikushi te tille  jeta e tij do ishte ne erresire,mendoje se zbrazetia e jetes duhet te mbushet nga harmonia, gezimi, dashuria qe te fale nje person.Qellim ne jete: cdo kush ec hedh hapin ngase diku deshiron te arrije ,lufton per nje te ardhme ,duke ecur pra duke hedh hapin njeriu i jep jetes se tij drejtimin ,drejtimin qe secili e zgjedh ,ne ecim,koha na paraqet drejtimin kombinuar me sakrificen tone se ku duam te arrijme.

Te pershendes

eriona Smiley 
Identifikuar

nor@
Anëtar kryesor
***
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 211
1644.00 Kredite

View Inventory
Send Money to nor@

Shiko Profilin
« Pergjigje #12 : Dhjetor 13, 2009, 03:39:26 MD »

flm eriona per komentin,jo ndoshta gjithe vlen kjo thenie po ka edhe raste qe vlen ndonjehere fatkeqesisht
Identifikuar
Gresa Pirana
Global Moderator
Qytetar/e Nderi
*****
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Femer
Postime: 3038
9576.00 Kredite

View Inventory
Send Money to Gresa Pirana

Juriste, Gazetare, Poete


Shiko Profilin
« Pergjigje #13 : Dhjetor 13, 2009, 04:34:57 MD »

PO SHUME E VERTET QE VLEN NE DISA RASTE,KU RASTET TIPIKE NDODHIN TEK PERSONAT E DEPRIMUAR NGA JETA QE KANE  PATUR NJE NGJARJE TE TRISHT NE JETE.
SHPRESOJME TE NDRROJ KJO THENIE E JETA TE SHIKOHET SI SFIDE PER TU PERBALLUAR E LUFTUAR.

eriona   
Identifikuar

eros
Fillestar/e
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Gjinia: Mashkull
Postime: 33
266.00 Kredite

View Inventory
Send Money to eros

Mos kerko te ndjekesh boten, lere boten t ndjek ty


Shiko Profilin WWW
« Pergjigje #14 : Qershor 06, 2010, 11:42:31 PD »

Mos vdis per te shkuar ne parajs atje do gjesh vetem kafsh qe kan vrar per te jetuar.  -> eros
Te kesh frik ferrin do te thot mos te kesh jetuar kurr. -> eros
Mos duaj askend me teper se veten, ndryshe do jesh skllav i tij. -> eros

ju persh
Identifikuar

The wold is yours, you are mine!!!
Faqe: [1] 2   Shko Lart
  Printo  
 
Shko te:  

SimplePortal Classic 2.0.5
Mundeshuar nga MySQL Mundesuar nga PHP psikologji.net | Mundesuar nga SMF 1.1.8.
© 2005, Simple Machines LLC. Te Gjitha Te Drejtat Te Rezervuara.
XHTML 1.0! CSS!
Faqja u krijua ne 0.089 sekonda me 20 veprime.